"Ključ do sreče so sanje ... ključ do uspeha je uresničevanje sanj."

Ob koncu osnovne šole vsakega učenca čaka pomembna odločitev – izbira srednje šole. Svetovalna služba učencem in staršem pomaga pri odločanju, izbiri in vpisu v srednjo šolo. Tekoče informacije boste pridobili pri svetovalni delavki, na oglasni deski, na razrednih urah in na spletni strani naše šole.

Svetovalna delavka: Monika Kostanjšek

POMEMBNE INFORMACIJE

Srednješolski vpisnik

V srednješolskem vpisniku najdete ključne datume za vpis, predstavitev izobraževalnih programov, seznam srednjih šol in druge pomembne informacije.

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

Pomembne informacije o vpisu v srednjo šolo.

Moja kariera

Priročnik z informacijami za otroke, učence, dijake, študente, mlade in odrasle, starše in strokovne delavce.

UPORABNE SPLETNE STRANI

Moja izbira

Na spletni strani najdete opise več kot 500 poklicev. Opise dopolnjujejo slikovna in ponekod tudi video gradiva. V drugem sklopu lahko poiščete kontaktne podatke šol, njihov opis, slikovno in video predstavitev ter nabor programov, ki jih šola izvaja.

Kam in kako

Računalniški program, ki vam na podlagi vaših interesov pomaga izbrati primeren poklic. Navodila za uporabo, uporabniško ime in geslo dobite pri svetovalni delavki.

Zavod Republike Slovenije za zaposlovanje

Opisi poklicev (opis dela, delovnih področij, delovnih pripomočkov, potrebnih znanj in spretnosti, razmere za delo itd.).

eSvetovanje

Pripomoček za učinkovito načrtovanje kariere in iskanje zaposlitve.

To bo moj poklic

V oddaji To bo moj poklic je predstavljenih 55 obetavnih poklicev in poklicev, ki jih na trgu dela primanjkuje.

Karierni center za mlade

Informacije, gradiva, aktivnosti za mlade in njihove starše na področju poklicnega usmerjanja.

DOGODKI

Dan odprtih vrat ŠC Rogaška Slatina (21. oktober 2021, od 16.00 do 19.00)

Individualni ogled šole, dijaškega doma ter steklarske in optične delavnice.

Virtualni karierni sejem (15.–22. november 2021)

Predstavitve izobraževalnih programov, spletna predavanja, predstavitve poklicev, karierno svetovanje in testiranje.

Informativa (21.-22. januar 2022)

Sejem izobraževanja in poklicev na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, kjer bo na enem mestu predstavljen pregled izobraževalnih programov, ki so na voljo v Sloveniji in tujini. V dveh dneh se bo zvrstil obsežen program strokovnih in praktičnih predavanj, spremljevalni program, delavnica in sejemska razstava. Vstopnine ni.

Informativni dnevi (v mesecu februarju)

ZA STARŠE

Priročnik za starše: Kako pomagati otroku pri sprejemanju kariernih odločitev

VIDEO PREDAVANJA